Aktuality 07/12/2023

Ze sociálního světa #194 Adventní koncerty České televize jsou v plném proudu, pomozte lidem bez domova, diagnóza SMA a opravdu vánoční pohlednice pomáhá

Svátečně se naladíme v prosincových novinkách ze sociálního světa. Opět se rozezněly tradiční adventní koncerty České televize a každoročně je tu i Armáda spásy pro lidi bez domova. Přestavíme, pro koho je tu spolek SMÁci. A protože Vánoce klepou na dveře, máme pro vás tip na krásnou vánoční pohlednici. 

Aktuálně ze sociálního světa. | zdroj: kontobariery.cz

1. Darovat správně s ČT

Adventní koncerty České televize pomáhají potřebným po celé České republice už 33 let. I letos sbírka podpoří projekty čtyř neziskových organizací, které uspěly ve výběrovém řízení. První železná adventní neděle, koncert v Břevnovském klášteře pro spolek Centrum pro rodinu a sociální péči, Ostrava. Druhá bronzová adventní neděle, koncert v Loretě pro spolek Otevřená okna, Jindřichův Hradec. Vyšehrad hostí koncert třetí stříbrné adventní neděle, pro spolek Cesta životem bez bariér, Paběnice. Čtvrtá zlatá adventní neděle, koncert proběhne ve Strahovském klášteře a podpoří ústav Medica Třinec. Sledujte na ceskatelevize.cz.

2. Nocleženka odstartovala

„Nocleženka umožňuje uhradit i věci, které standardní donátor nehradí, jako je prostá večeře,“ uvedl mimo jiné, národní ředitel sociálních služeb Armády spásy Jan František Krupa. Za stovku koupíte lidem bez domova nocleh, sprchu i polévku. Armáda spásy využívá nocleženky ve všech noclehárnách v Praze, Brně, Karlových Varech, Ostravě, Krnově, Opavě, Šumperku, Jirkově a Havířově. V mrazivých dnech mohou tito lidé využít i denní centra, kde mohou zůstat po celý den. Podpořte je na armadaspasy.cz

3. Vánoční pohlednice

Vánoční pohlednice nabízí Konto Bariéry již od roku 1996. Autorkou letošní vánoční pohlednice Konta Bariéry je výtvarnice Iva Hüttnerová. Pohlednice je nabízená jako klasický dvojlist, který je možné složit a tím vytvořit trojrozměrný obraz​. Více o podpoře a možnosti nákupu na kontobariery.cz.

4. Kdo jsou SMÁci?

Spolek SMÁci je tady pro pacienty se spinální muskulární atrofií a jejich rodiny. Spolupodílí se na zajištění kvalitního života, péče, podpory a účinné léčby pacientů se SMA. Poskytuje informace z oblasti SMA; telefonickou i osobní krizovou intervenci pacientům s SMA a jejich blízkým, ale také konzultace a psychosociální podporu. Komunikuje se zdravotnickými zařízeními, pojišťovnami, dalšími organizacemi a stakeholdery v České republice i zahraničí. A také pořádá letní psychorehabilitační pobyty pro děti a mladé lidi s SMA. Jak můžete pomoci najdete na smaci.cz.

 

Novinky sestavila: Pavlína Herynková